Z niezbędnika pielęgniarki – Maść cholesterolowa

Z niezbędnika pielęgniarki – Maść cholesterolowa

Maść cholesterolowa ma postać białej jednorodnej, lekko przezroczystej masy. Może być ona stosowana bezpośrednio na skórę, ale służy także do sporządzania kosmetyków oraz środków leczniczych- kremów czy past. Składniki aktywne maści cholesterolowej są często wykorzystywane w polskim lecznictwie do tworzenia leków recepturowych.

Preparat ma działanie nawilżające, natłuszczające i zmiękczające. Po jego zastosowaniu na skórze tworzy się film okluzyjny.Z uwagi na spektrum działania produkt znajduje zastosowanie w leczeniu oparzeń, podrażnień oraz uszkodzeń skóry. Sprawdza się w atopowym zapaleniu skóry oraz przy chorobach alergicznych, w leczeniu pokrzywki, wyprysku kontaktowego czy trądziku. Poza tym nadaje się do stosowania po długotrwałej terapii sterydami.Maść cholesterolowa jest niezwykle skuteczna w leczeniu troficznych zmian na skórzeZe względu na właściwości regenerujące sprawdza się również w leczeniu łuszczycy. Regularne stosowanie pozwala zmniejszyć uciążliwe dolegliwości towarzyszące chorobie, a dobrany skład maści delikatnie regeneruje oraz odbudowuje uszkodzony naskórek. Poza tym preparat może być wykorzystany w przypadku wrażliwej skóry dzieci, ponieważ nie wykazuje działania alergizującego. Produkt działa na skórę kojąco i wykazuje właściwości regenerujące. Maść cholesterolową charakteryzuje wszechstronne działanie i dobre efekty lecznicze. Może być również stosowana jako maść ochronna optymalnie zabezpieczająca skórę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych- wiatru, mrozu oraz słońca.

Maść cholesterolowa składa się z niewielkiej liczby składników. Produkt nie zawiera  barwników, konserwantów i substancji zapachowych dzięki czemu jest hipoalergiczny i zapewnia całkowite bezpieczeństwo stosowania.

W swojej praktyce maść cholesterolową stosuję i zalecam w przypadku zmian skórnych w obrębie podudzi. Zastosowanie preparatu przynosi szybkie i dobre efekty w przypadku podrażnień, drobnych otarć i zmian troficznych, nawet tych bardzo zaawansowanych.

Owrzodzenie o podłożu tętniczo- żylnym i widoczne zaawansowane zmiany troficzne
Ten sam pacjent po 3 tygodniach leczenia. Zmiany troficzne całkowicie wyeliminowane.