Początki

Początki

Jak to się zaczęło? Może w dzieciństwie, kiedy dorastałam w obecności chorego przewlekle Ojca? Bezsprzecznie to wtedy wykiełkował we mnie pomysł, że zostanę pielęgniarką, w dodatku nie byle jaką, a najlepszą))) Dziecięce postanowienie zostało wcielone w życie i od ponad dwudziestu lat wykonuję swój wymarzony zawód, a gdybym dziś miała wybierać swoją zawodową drogę, wybór byłby taki sam.

Czy zrealizowałam swój plan i zostałam najlepszą pielęgniarką? Hmmm, zostałam wystarczająco dobrą pielęgniarką. Taką z dużą wiedzą, sporymi umiejętnościami i empatycznym podejściem. Myślę, że moim ogromnym atutem jest też pewien rodzaj intuicji w odniesieniu do pacjenta. Jestem dobrą pielęgniarką, bo zwyczajnie lubię ludzi, a pomaganie sprawia mi przyjemność, jestem komunikatywna, otwarta i buduję dobre relacje z ludźmi.

Odkąd zostałam pielęgniarką, zawsze pomagałam komuś ze swojego otoczenia, bo mnie o to po prostu proszono. Wykonywałam opatrunki, podawałam leki, uczyłam rodzinę chorej osoby właściwego pielęgnowania chorego członka rodziny. Dlaczego? Bo nie chcę i nie umiem odmawiać pomocy, ale również dlatego, że jestem świadoma, że za każdą taką prośbą kryje się jakiś dramat, ból, łzy, bezradność. Zawsze uważałam, że zmieniamy świat na lepsze robiąc małe rzeczy w swoim najbliższym otoczeniu, no i od lat zmieniam świat…

Osoby,które przejrzały moje CV zauważyły zapewne, że kilkukrotnie zmieniałam pracę. Było tak, ponieważ zawsze szukałam lepszego, a może nawet idealnego miejsca. Miejsca, gdzie jest profesjonalizm, ale i wzajemny szacunek, gdzie Pacjent jest podmiotem i gdzie jest on ważny, miejsca, gdzie jest dobra współpraca i dobra atmosfera. Moim marzeniem jest praca w takich właśnie warunkach. Praca w atmosferze szacunku, spokoju i życzliwości, oparta na poszukiwaniu jak najlepszych sposobów rozwiązania problemu Pacjenta.

Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad możliwością wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności na gruncie prywatnym i dotarciem do większej liczby osób. W efekcie tych przemyśleń powstało to miejsce. Chciałabym, aby wszyscy, którzy tego potrzebują znaleźli tu pomoc. Miejsce to stanowi nie tylko ofertę świadczenia usług pielęgniarskich w domu pacjenta, ale zaplanowane jest też jako przestrzeń, w której cyklicznie zamieszczane są  artykuły z zakresu pielęgniarstwa oraz recenzje wyrobów medycznych. Chciałabym, aby strona ta stała się miejscem spotkań, dyskusji, wzajemnej pomocy oraz wsparcia, aby była ona pomocna dla ludzi, którzy tej pomocy potrzebują.